Цела Македонија
Подкатегорија:
                   
29 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Kimono za judo

Kimonoto e jako, nema ostetuvanja, nameneto za judo, karate i drugi b...


1.000 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Боречки спортови / Облека

Денес 18:24kimono za judo za deca

se prodava skoro novo kimono za deca 7. 8 godini potpolno zdravo


2.000 МКД
или предлог цена
Денес 12:50Kimona za karate i aikido

Продавам едно кимоно за карате и едно кимоно за аикидо увезено од Јап...


1 €
или предлог цена
Вчера 22:34Se prodavaat ,,Pojasi" za Karate i ,,Suspenzor"

Se prodavaat ,,Pojasi" za Karate i ,,Suspenzor"- stitnik za genitalii...


200 МКД
или предлог цена
26 сеп 02:06Kimono Bushido za Judo -185cm

Prodavam kimono za Judo, debelo tkaeno 700gr, za visina 185cm. Kimono...


1.100 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Боречки спортови / Облека

24 сеп 18:12KIMONA

SE PRADAVAAT GLANC NOVI 3 KIMONA. 2 za JUDO i 1 za KARATE. KIMONATA...


1 €
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Боречки спортови / Облека

23 сеп 11:07KIMONO ZA JUDO / AIKIDO / Jiu-Jitsu marka OUTSHOCK

Se prodava KIMONO OUTSHOCK ZA JUDO / AIKIDO, noseno samo ednash, kak...


1.000 МКД
или предлог цена
19 сеп 20:01VENUM Contender одело и штитници

Продавам одело за BJJ VENUM A0 величчина AO (XS) до 156 цм и 50 кг цр...


1.500 МКД
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Боречки спортови / Облека

03 сеп 16:13Детско карате кимоно

Се продава детско карате кимоно, фирма FALCON, големина 120/130, кори...


1.000 МКД
или предлог цена
15 мај 19:07Kimono detski Decathlon

Se prodava detski kimona... Malku koristeni 1x 130 - 600 den 1x140 ...


600 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Боречки спортови / Облека

05 апр 19:45Kimono i pojasi

Prodavam detsko kimono i tri pojasi kako novi.


1 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Боречки спортови / Облека

31 мар 21:18PRIDE KIMONA ZA KARATE 120,130,140,150, 160,170,180,190CM.

NAJNOVITE MODELI NA DETSKI I SENIORSKI KIMONA ZA KARATE SAMO VO PRIDE...


1.500 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Боречки спортови / Облека

15 мар 16:06ADIDAS IBA BOKSERSKI MAJCI I SORCEVI Diamond NEW PRIDE.MK

Само во pride.mk добивате високо квалитетна оригинална опрема за бор...


3.600 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Боречки спортови / Облека

14 мар 17:30RAKAVICI ZA BOKS

NOVI RAKAVICI ZA BOKS CRNI I CRVENI TEL 071 264 065 TEL 071 264 06...


2.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Боречки спортови / Облека

10 мар 11:50KARATE KIMONO GOLENO , I MALO , OPREMA : RAKAVICI , POJASI

Karate kimono , golemo , 40e. i malo 25e. Oprema , rakavici , pojas...


50 €
или предлог цена
Автокоманда / Скопје

Боречки спортови / Облека

06 мар 15:20Kimono za judo

Kimonoto e mnogu malku koristeno


3.000 МКД
или предлог цена
27 фев 14:39Кимона за џудо

Различни величини. Бели, купени од џудо клуб во МКД. Нови коштаат 100€


50 €
или предлог цена
19 фев 17:08prodavam boks rakavici

Prodavam mnooogu,novi rakavici za boks,od Anglija. 078233704


2.500 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Боречки спортови / Облека

28 апр 17:35Kimono

Se prodava KIMONO za dete , neupotrebuvano dolniot del e so visina od...


По Договор
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

Боречки спортови / Облека

12 окт 13:55ADIDAS AIBA BOKSERSKI DRESOVI NOV MODEL 2019

• Наменети за боксерки кои бараат подобри перформанси на боксерските ...


3.600 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Боречки спортови / Облека

01 окт 11:10KIMONO ZA JUDO

Prodavam malku koristeno kimono za JUDO orginal KWON Golemina- 190...


3.000 МКД
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Боречки спортови / Облека

22 сеп 09:17VENUM borecki dres

se prodava borecki dres VENUM golemina M donese od svajacarija, cena ...


1.000 МКД
или предлог цена
12 мај 12:50Детско кимоно

Ново детско кимоно, големина 150 см.


1.500 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Боречки спортови / Облека

20 јан 15:28KIMONO ROOMAIF PROFESSIONAL BJJ GI rrr

Se prodava KIMONO ROOMAIF PROFESSIONAL BJJ GI za vozrasni.goleminat...


3.700 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Боречки спортови / Облека

21 дек 22:53KIMONO GAMENESS 00 PROFESSIONAL FIGHTWEAR rrr

Se prodava KIMONO GAMENESS 00 PROFESSIONAL FIGHTWEAR.Kimonoto e v...


3.500 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Боречки спортови / Облека

21 дек 22:35Кимона за џудо

Продавам кимона за џудо. Носени се по сезона - две. Без траги од оште...


1 €
или предлог цена
19 сеп 14:29Prodavam novi ekstra kvalitetni MMA shorcevi

Shorcevite se novi neotpakuvani i se so ekstra kvalitet, odgovaraat z...


1.500 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Боречки спортови / Облека

22 ное 07:34Kimono za Jiu-Jitsu Gi | Кимоно за Џиу Џицу

Продавам за пола цена тотално ново кимоно купено од Англија, многу ма...


3.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Боречки спортови / Облека

06 ное 19:32Judo Kimono kwon

Judo Kimono kwon (koristeno vo dobra sostojba) 1 Judo pojas Kwon (or...


1.100 МКД
или предлог цена
Бутел / Скопје

Боречки спортови / Облека

11 авг 12:38Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам