1 / 4
OPTIKA OPTICKI NISAN MODEL BUSHNELL 3-9X40
3.650 МКД
30.06.2022 09:57

Аеродром / Скопје

Состојба на предмет
Нов

.Оптички нишан или народно кажано снајпер,(што во никој случај не е името за него,бидејќи снајпер или снајпериста е човекот кој има пушка со оптички нишан) главна карактеристика е да ни ја зголемат целта.Овој модел е водоотпорен и е наменет за сите модели на оружје.Овој модел и марка се направени за максимална точност и се едни од најпознатите модели ширум светот.Оптиката е направена така да создаде зголемена осетливост при недоволна осетливост на лов во зора или при стемнување.Брзиот фокус на окуларот и широкиот агол на гледање,овозможува брзо фаќање на целта.Има црвена и зелена осветлена латитудна мрежа.Изберете зелено кога е магливо,додека црвено кога е светло.Има 5 нивоа на осветленост за црвено прилагодување и 5 нивоа на осветленост за зелено прилагодување.)
Опис:
3-9x40 зголемување
Можност за 11mm и 20mm монтажа
Одговара на 11mm Dovetail шина и 20mm Weaver шина
Насочени: 3-9x40 Red Green Mil-Dot со осветлување
Зголемување: 3-9x
Фокус: Фиксни
Ефикасно растојание: 137 метри (3x) до 410 метри (9x)
Дијаметар на леќите: 40mm
Field Of View: 45.9-16.4 ft @ 100 yards
Click Value: 1 / 4 ft @ 100 yards
Eye Relief: 85-76mm
Exit Pupil: 13.3-4.4 mm
Illuminated Level: 5 Red / 5 Green Intensity
Должина: 29cm
Тежина: 560g.
Батерија: 1x CR 2032 (вклучен)
Материјал: Авионски алуминиум
Широко се применува во воените,полициските и swat тимовите.Најдобар избор за лов.

Категорија: Спортска опрема и активности / Лов / Пукање / Справи / Опрема

Се продава од:

marjan
Потврден огласувач
077608447
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам