1 / 12
LAND ROVER DISCOVERY SPORT 2.0D.2016G.
28.000 €
29.09.2022 13:00

Аеродром / Скопје

Марка:

LandRover

Модел:

Discovery Sport

Година:

2016

Гориво:

Дизел

Километри:

160000

Менувач:

Автоматски

Каросерија:

Теренци - SUV

Боја:

Бела

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

01.2022

Сила на моторот:

110 kw / 150 ks

Kласа на емисија:

Еуро 6

⭕️SE PRODAVA⭕️LAND ROVER DISCOVERY SPORT 2.0D 150KS 9g-tronic 2016g.Vo odlicna sostojba.163000km.
CENA 28000€
Oprema➡️
*Avtomatski menuvac 9brzini F-1Shift
*4×4 pogon na site trkala
*Aluminiumski bandazi
*Klimatronik
*Autohold
*ABS kocnici
*ESP kontrola na prolizguvanje
*Multimedija,navigacija,aux,usb,Bluetooth
*Bordkompjuter
*Parking senzori
*Hill assist
*Line assist
*Break Assist
*Distance control
*Kozen volan
*Polukozni sedista
*Elektrika na sedista
*Komandi na volan
*Aktiven tempomat
*Hrom paket
*Start-stop sistem
*Keyless go
*Start stop
*Elektrika na prozori i retrovizori
*Centralno zaklucuvanje
*Senzori za dozd i svetla
Tel za kontakt:
071216879

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

Domino Team Car
Потврден огласувач
071216879
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам