1 / 3
Gigabyte amd radeon rx 6600 eagle
16.000 МКД
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

22.11.2022 16:47

Гази Баба / Скопје

Ова е моќна графичка картичка за игри од Gigabyte. За поврзување користи интерфејс PCIe 4.0 x16 (компатибилен со PCIe 3.0). Обезбедува 8 GB GDDR6 меморија со брзина од 14 Gb/s. Има 128-битна магистрала. Нуди 2x HDMI 2.1 и 2x DisplayPort 1.4a конектори за поврзување уреди. Опремен е со 1x 8-пински конектор за напојување. Поддржува технологии и софтвер OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate, AMD FreeSync, AMD Radeon Anti-Lag, DirectX Raytracing.

Категорија: Компјутери / Делови за Компјутери и додатоци / Графички картички и друго

Се продава од:

Robert
Потврден огласувач
070426887
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам