1 / 11
Продавам плац и викендица измеѓу Горно и Долно Соње
80.000 €
03.08.2022 10:19

Сопиште / Скопје

Квадратура:

1012 m²

Број на соби:

4

Греење:

Дрва

Наместена:

Да

Продавам плац со викендица и пропратни објекти измеѓу Горно и Долно Соње патот накај крстот Водно. Плацот е со два излези на асфалт од главен пат. Струја ,тел линија,водовод спроведено од каптажа која е 12м3 и од бунар до Викендица и низ нејзе одвод септик .Плацот е ограден со железна ограда,бетонски зид. Садници зимзелени,овошки ,лозници.
Видео надзор сопствен ,сензори движење и патролен надзор 24часа
Викендицата има ходник,кујна,купатило,дневна соба на долниот спрат и спална+соба горен спрат поткровје.
Плац 1012м2
Викендица 105м2
Гаража 57м2 како посебен објект градена како за куќа, влезена исто во имотен лист
Гаража 50м2
Гаража 15м2
Пропратен објект 12м2
Објектите се тврда градба зидани
Имотен лист
Комплетно легализиран 2015год
Урбанистичка согласност 2015год
Геодетѕки елаборат 2015год
Тел:075432990
Цена по договор

Категорија: Недвижности / Викенд куќи

Се продава од:

saso
Потврден огласувач
072244640
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам