1 / 3
Kurs za sisanje i banjanje na kucinja
По Договор
Денес 13:00

Скопје Центар / Скопје

Курсот за дотерување и нега на кучиња и мачки опфаќа практично-теоретска обука, при што учесниците би се запознале со работната средина, мебелот и алатките неопходни за професионална работа, а постепено би се запознале со работа со животни - од добивањето на куче или мачка, капење, фенирање, до квалитетна фризура.
На учесниците ќе им бидат обезбедени алатки и живи модели за учење и вежбање, со цел да стекнат рутина и да можат самостојно да работат по завршувањето на курсот.
info
071223943
071223943

Категорија: Слободно време и хоби, Животни / Животни / Кучиња

Се продава од:

D
Потврден огласувач
075648191
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам