1 / 5
Pojachalo Harman Kardon AVR10
100 €
Цената е фиксна
23.06.2022 19:55

Велес / Велес

Продавам Harman Kardon AVR10, одлично појачало со одличен звук. Појачалото е буквално како ново и вкупно од како е купено нема 10 часа свирено. Поради замена на звучници повеќе не е користено. Истото го продавам заради преселба во странство.

Harman Kardon AVR10
Tuning range: FM, MW
Power output: 30 watts per channel into 8Ω (stereo)
Surround output: 30W (front), 30W (center), 20W (rear)
Frequency response: 20Hz to 20kHz
Total harmonic distortion: 0.2%
Input sensitivity: 150mV (line)
Signal to noise ratio: 90dB (line)
Speaker load impedance: 8Ω (minimum)

Категорија: Музички инструменти и опрема / Опрема за музички инструменти / Засилувачи, Појачали

Се продава од:

Vane
Потврден огласувач
078367700
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам