1 / 5
Тениски рекет Head YouTek Graphene Speed S
4.300 МКД
Цената е фиксна
08.11.2022 12:58

Скопје Центар / Скопје

Тениски рекет Head YouTek Graphene Speed S, супер состојба (8.5/10).

- Жиците се затегнати, единствено има неколку мали гребаници на рамката кои не го намалуваат квалитетот на рекетот во никаков поглед.
- Користен е околу 1 година.
- Изработен е од графит, тенок, цврст, а сепак лесен материјал кој ги олеснува ударите.
- Рекетот навистина овозможува брзи, но контролирани и лесни удари.

Оригиналната цена на рекетот беше 12.000 денари.

Димензии:
Површина на глава: 645 cm2 / 100 инчи
Тежина: 285 грама
Баланс: 330мм
Должина: 685мм
Распоред на жици: 16/19
Материјал: Графит

Доколку сакате да дознаете повеќе за рекетот, ѕирнете го линкот подолу, па ако ви се допаѓа, контактирајте ме :)

Категорија: Спортска опрема и активности / Голф,Тенис / Справи / Опрема

Се продава од:

Темјана
Потврден огласувач
072231359
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам