1 / 12
Викендица во близина на Марков Манастир
46.000 €
04.07.2022 13:28

Студеничани / Скопје

Квадратура:

544 m²

Број на соби:

4

Греење:

Струја

Наместена:

Да

Се продава викендица на преубава локација во близина на Марков Манастир, во извонредна природа, покрај Маркова река.

Викендицата е легализирана со чист имотен лист, со површина од 174 м2, и дворно место од 450 м2.  Викендицата има 2 посебни влеза, и половина од неа е прилагодена за живеење со површина од 97 м2 (77 м2 станбена површина и 20 м2 помошни простории). Другата половина се користи како магацински простор (77 м2).

Викендичката се наоѓа во Маркова Сушица, на главниот пат кон Марков Манастир, на само 1 км од него и е на само 2 мин. до Маркова река.

Куќата е на 2 ката: на првиот кат има дневна соба и кујна со трпезарија, а на вториот се наоѓаат 2 спални соби со тоалет. Во дворот на викендицата има изѕидан бунар со хидрофор и водата од него се користи како техничка вода на двата ката (има сопствена водоводна мрежа во целата куќа).

Викендичката располага со техничка вода, струја, сопствена гаража, подрум, ѕидана скара и пергола во предниот дел од куќата. Ова е идеално место за одмор, со убава природа и чист воздух, на само половина час од главниот град.

Телефон за контакт:
Весна - 075258977

Категорија: Недвижности / Викенд куќи

Се продава / Можна е замена од:

Vesna
Потврден огласувач
075258977
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам