1 / 2
Радио Станици Baofeng 999s
1.250 МКД
Цената е фиксна
05.10.2022 13:00

Карпош / Скопје

Состојба на предмет
Нов

ЦЕНАТА Е ЗА ЕДНА 1 станици

1 * Baofeng Blue BF-999S UHF CTCSS/CDCSS 5W 16CH

КОМПЛЕТ радиостаница со слушалки !!!

Specifications:
2. Brand: Baofeng
3. Model: BF-999S
5. Material: ABS
6. Frequency Range: 400-470 MHz
7. RF Output Power: 5W
8. Channel: 16
9. Talk Range: 5-10 km
10. Battery Type: Lithium Battery
11. Battery Capacity: 1500 mAh
12. Standby Time: 50 Hours
13. Working Time: 40 - 48 Hours
14. Battery Life Theory: 10000 Hours
15. Monitor Function: Yes
16. Weight: 20.78oz / 589g
17. Operating Voltage: 3.7V
18. Frequency Stability: 2.5 ppm
19. Dimensions: (4.72 x 2.17 x 0.79)" / (12 x 5.5 x 2)cm (L x W x H)

Imam i dopolnitelna oprema za niv
baterija + 5Evra
Slusalki 5 - 6 evra
anteni 5 - 6 Evra

Категорија: Спортска опрема и активности / Лов / Пукање / Останато

Се продава од:

Vladimir
Потврден огласувач
071200819
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам