1 / 2
Volcano Silver апарат за перење 3 во 1
2.885 МКД
Цената е фиксна
16.05.2022 23:59

Скопје Центар / Скопје

Состојба на предмет
Нов

Volcano Silver апарат за перење 3 во 1
Апарат за перење и дезинфекција. Сензација во ултразвучно перење!
Намена: Апарат за перење и дезинфекција.
- ултразвучна обработка на ткаенините;
- магнетна обработка на водата;
- дезинфекција - Nano Silver.
Специјално за сите наши клиенти, ја развивме најновата генерација на уред за перење и дезинфекција “Volcano Silver Technology”. За прв пат во светот, создадовме ултразвучен уред комбиниран од три технологии, што резултира со максимална ефикасност и квалитет во перењето:
Ултразвучна обработка на ткаенините - ултразвукот продира помеѓу влакната на ткаенините и гарантира нивно перење без механичко влијание какво што постои во традиционалните машини за перење.
Магнетна обработка на водата - благодарение на овој процес се неутрализира штетното влијание на “тврдата вода“, што влијае на квалитетот на перењето. Ефектот се постигнува со комбинираното дејство на ултразвучни бранови и постојаното магнетно поле што дејствува во растворот за перење, благодарение на 4-те специјални магнети вградени во уредот.
Најновата технологија во областа на дезинфекција - Nano Silver. Таа технологија ги обединува антибактериските својства на среброто и современата нано-технологија. Тоа гарантира многу ефикасна антибактериска обработка на ткаенините без специјални препарати или вриење. Како резултат на нано-силвер технологијата, растворот за перење е заситен со милијарди сребрени честички, кои што брзо се претвораат во сребрени јони, со моќно дезинфекциско дејство. Во процесот на перење ткаенините апсорбираат дел од сребрените јони и ги задржуваат подолго своите својства.
Благодарение на оваа нова технологија, “Volcano Silver Technology” гарантира брзо и ефикасно перење, зачувување на боите, структурата и квалитетот на ткаенините.
Главни предности:
- ултразвук, магнетна обработка на водата, Nano-Silver дезинфекција;
- ги зачувува боите и структурата на облеката;
- исклучителен квалитет на перење за сите видови на облека и текстил;
- безопасно и нештетно при користење;
- максимална заштеда на вода, електрична енергија и детергенти;
- 100% дезинфекција на ткаенините; современ дизајн, компактност и ергономичност.
“Volcano Silver Technology” е најновата генерација на ултразвучен уред за перење и дезинфекција. Во себе го обединува најдоброто од сите претходни модели и додава нешто ново - што го прави уникатен и најдобар во светот.
Цена: 2885 ден.
Контакт: 078 610 785

Категорија: Дом и Градина / Апарати за домаќинство / Машина за перење

Се продава од:

Caci
Потврден огласувач
078610785
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам