1 / 12
Kamper / Trajler / Кампер / Трајлер
1 €
19.06.2022 12:39

Аеродром / Скопје

Се продава исклучително сочуван и одржуван кампер / трајлер EURAMOBIL / FIAT DUCATO со поминати 80.000 км. Камперот е од 1993 г., во оригинална состојба си сите оригинални компоненти, мотор 1.9 TD. Регистриран во Бугарија (Софија), за 7 патници во сообраќајна дозвола. Втор сопственик, купен во 2016 г. со поминати само 55.000 км, увоз од Швајцарија. Многу е инвестирано во него:
- THULE носач за велосипеди
- Направена звучна изолација на кабина
- Сите душеци и сунгери се сменети
- Сите прозорци се предихтувани
- Нови тавански прозори со мрежи против инсекти,
- Алковенот (спалната над возачката кабина) е целосно обновен во професионален сервис (ЕУРОБУС-Скопје)
- Предихтување на мотор во овластен сервис на Fiat (ИЗУМ 94 - Скопје)
- Комплетен ремонт на менувач (ИЗУМ 94 - Скопје)
- Нови кровни прозори (3х) FIAMA
- Нов Аудио систем Alpine (VOX-Centar, Скопје)
- Чуван под церада во зимски услови
- Нови гуми (Petlas, all season) - 2021 г., сменети на 75.000 км
- Нов соларен панел со контролер и посебен акумулатор (100А) за внатрешната инсталација на приколката
- Регистрација до крај на јули 2022 (годишни трошоци за регистрација - до 170 ЕУР).

Категорија: Моторни Возила / Кампинг возила

Се продава од:

Milan
Потврден огласувач
070524367
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам