1 / 7
ВИКЕНДИЦА ВО ВАКАВ (кратовско) со НИВА од 900 м2
1 €
Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

28.06.2022 18:57

Кратово

Квадратура:

56 m²

Број на соби:

4

Греење:

Друго

Наместена:

Не

Се продава викенд-куќа на два спрата, 28+28 квадрати во село Вакав, на 19 километри од Кратово, на 32 километри од Куманово.
Викендицата има две тераси, приклучена на струја, а има и сопствен бунар со вода во големи количини. Се наоѓа на само еден километар од фабриката „Добра Вода“, а на 150 метри од Крива река. Во непосредна близина минува и трасата на железничката пруга во градба кон Бугарија.
Заедно со викендицата се продава и нива - бавча со должина од 120 метри и ширина од 7 метри.
Одалечена е 200 метри од асфалтниот пат Кратово - Бељаковце. На 3-4 километри се наоѓа праисториската опсерваторија Цоцев Камен и археолошкиот локалитет Големо Градиште, како и црквата Ротонда. На 3-4 километри одалеченост е и манастирот Пети Кладенци во Шопско Рударе.
Кликнете на мапата во огласот за точно да ја дознаете локацијата на викендицата.
Оливер - 075 648 310
Сашо - 070-383-369

Категорија: Недвижности / Викенд куќи

Се продава од:

majster
Потврден огласувач
075648310
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам