1 / 12
Дабови буриња за вино и ракија
1 €
Цената не е фиксна
29.06.2022 10:31

Берово / Берово

Состојба на предмет
Нов

Квалитетни буриња за вино и ракија изработени од посебно одбран малешевски даб - „благун“ со проверен квалитет и традиција на изработка над 60 години. Бурињата се изработуваат во стандардни големини од 30 до 300 литри, како и специјални буриња за вино - „барик“ од 225 литри, а по нарачка може и поголеми. Цената е од буре ( не е по литар ) и е во зависност од големината и видот на бурето, а може да се договори во зависност од нарачката.
Лице за контакт: Славчо Страторски, телефон 033/448-657, мобилен 071/244-461

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Дрвна индустрија и Преработка на дрво

Се продава од:

Slave
Потврден огласувач
071244461
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам