1 / 6
INVERTER ZA LAPTOP PUMPA ZA PARNO I DRUGO OD 12V VO 220V
1.200 МКД
Цената е фиксна
11.01.2021 11:42

Битола / Битола

Состојба на предмет
Нов

Нови инвертери за во автомобил, камион и сл. кои еднонасочна струја 12-15V ја претвораат во наизменична 220V. Сo инвертерот може да се полни лаптоп, или да се поврзи било кој друг електронски уред кој работи на 220V и има моќност до 200W. Исто така можи да се користи и за напојување на пумпи кај систем за парно греење и многу други намени. Со поврзувањето на инвертерот на акомулатор добивате струја 220V! Особено се погодни ако одите негде на подолг пат и имате потреба од некои илектронски уреди кои работат на 220V AC.

Исто така инвертерот располага и со USB port за напојување на уреди кои работат на 5V, како на пример за полнење на мобилен.

Спецификации:
* Влез DC 12V Излез AC 220V, 50Hz (± 1%)
* Авто аларм за предупредување на ниско ниво на батеријата пред автоматски да се исклучи
* Опсег на напон на влез: 10-15 V DC
* Опсег на напон на излез 220V - 240V AC
* Автоматско термичко исклучување во случај на високо загревање
* Екстра пренапони капацитет
* Заштита од обратен поларитет
* Сопствено ладење
* Димензии: 83 * 62 * 37мм
* Нето тежина: 227g

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ВАША АДРЕСА НИЗ ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА ПРЕКУ КАРГО!!!

Категорија: Дом и Градина / Потреби за домаќинство / Останато

Се продава од:

Зоран
Потврден огласувач
075 812 - 864
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам